Tėvai turėtų pasirūpinti savo atžalų oda paauglystėje

   Paauglystė nėra pats lengviausias laikotarpis nei jaunuoliams, nei jų tėvams. Tai laikas, kai nuolatiniu jaunuolių palydovu tampa stresas, skubėjimas ir… aknė. Liga, kurios simptomai ypač išryškėja brandos laikotarpiu, o nemalonūs spuogeliai atsiranda ne tik ant veido, bet ir pečių ar nugaros. Šis diskomfortas gali paveikti ir paauglio savijautą bei nuomonę apie save, tad tėvai turėtų pasirūpinti ir paskatinti jaunuolius daugiau dėmesio skirti probleminės odos priežiūrai. Mes pateikiame kelis patarimus, kaip tėvai galėtų jiems padėti.

   Kas vyksta su paauglio veido oda?

   Brandos laikotarpiu suintensyvėja hormonų veikla, organizme padidėja androgeno hormono kiekis. Dažnai aknė gali atsirasti būtent dėl šio hormono kiekio pokyčių. Šios odos ligos plitimą gali paskatinti ir nuolat patiriamas stresas bei įtampa mokykloje. Tai – viena iš priežasčių, kodėl būtent tėvai turėtų prisidėti prie paauglio odos priežiūros. Fizinis diskomfortas dažnai perauga į psichologinį, krenta paauglio pasitikėjimas savimi dėl neestetiškos išvaizdos.

   Kita aknės ir nemalonių spuogelių priežastimi gali tapti ir riebi kosmetika, netinkama mityba. Riebalų liaukas užsikimšti ir spuogų kilimą paskatinti gali riebus maistas, angliavandeniai. Riebus maistas bei miltiniai produktai organizme padidina cukraus kiekį, o tai suintensyvina organizmo hormoninę veiklą, kuri skatina riebalų išsiskyrimą ir užsikimšusias poras. Taigi tėvai galėtų paskatinti jaunuolius atsakingiau žvelgti į savo kūną, papasakoti, kaip organizmas reaguoja į skirtingus produktus, kodėl atsiranda spuogai.

   Kasdienė priežiūra ir reguliarios valymo procedūros

   Dažnai būtent tėvai jaunuoliams gali padėti išsiugdyti teisingus įpročius, papasakoti apie tinkamą odos priežiūrą. Pasak odos ligų specialistų ir gydytojų dermatologų, reguliarus veido valymas gali padėti sutvarkyti įsisenėjusias odos problemas, ypač jei iki tol aknė nebuvo gydoma ar tai buvo daroma netinkamomis priemonėmis. Veido valymas Kaune atliekamas bene kiekviename kosmetologės kabinete, tačiau norint profesionalios pagalbos, kreiptis vertėtų į šioje srityje besispecializuojančius gydytojus.

   Pastebėta, kad jaunuolių tėvai dažnai mano, kad veido valymas gali būti atliktas ir namų sąlygomis, todėl neskuba jaunuolių raginti užsiregistruoti profesionalioms procedūroms. Visgi, neretais atvejais tokie veiksmai iššaukia dar didesnes problemas, o vėliau gydymas užtrunka ilgiau, būna sudėtingesnis. Todėl labai svarbu ne tik daugiau pasakoti jaunuoliams apie kasdienę veido odos priežiūrą, bet ir paskatinti juos ir užregistruoti vizitui pas profesionalus.

   Veido valymas Vilniuje ir kituose šalies miestuose – gana populiari procedūra. Verta pabrėžti, kad aknė yra uždegiminė odos liga, kuri gali būti tiek lengvesnės, tiek sudėtingesnės formos. Nuo to gali skirtis ir gydymo kursas bei reikalingų procedūrų kiekis. Mūsų klinikoje dirbantys profesionalūs gydytojai pirmiausia atliks tyrimus ir įvertins odos būklę, ko padaryti tiksliai neįmanoma nei veikiant namų sąlygomis, nei kreipiantis į kosmetologą.

   Paauglio oda jautresnė, todėl labai svarbu parinkti kuo tinkamesnes priemones ir kasdienei priežiūrai. Taip pat vertėtų akcentuoti, kad veido valymas Kaune ir Vilniuje, mūsų klinikoje, yra analogiškas: abiejose klinikose dirba savo sritį išmanantys specialistai. Jie pabrėžia, kad reguliarios veido valymo procedūros gali padėti išgydyti ne tik įsisenėjusią odos ligą, bet ir užkirsti kelią plitimui vos atsiradus pirmiesiems simptomams.

   Nenumokite ranka į šią problemą. Aknė nėra tik paauglystės laikotarpiui būdinga pereinamoji liga, o negydoma ji gali kankinti ir pasibaigus brandos laikotarpiui. Rūpinkitės savo atžalų išvaizda ir neleiskite mažoms problemoms tapti didelėmis.

   Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
   Daugiau informacijos čia
   Sutinku