Pigmentinės dėmės

   pigmentinės dėmės

   Pigmentinės dėmės. Diagnostika ir gydymas

   Pigmentinės dėmės gali būti įgimtos ir įgytos. Su laiku ir negydant, jų vis daugėja. Pigmentines dėmes diagnozuos ir atsižvelgdamas į jų rūšį, intensyvumą, išsidėstymą ir paciento amžių, gydymą paskirs gydytojas dermatologas.

   Kokiose srityse atsiranda pigmentinės dėmės?

   Jauniems žmonėms pigmentinės dėmės dažniausiai išsidėsto ant veido: kaktos, nosies, žandų ir viršutinės lūpos srityse. Vyresniems pigmentacija ypač dažnai atsiranda nugaros, krūtinės ir rankų srityse. Neretai padidėjusi pigmentacija yra besaikio deginimosi saulėje rezultatas ir ankstyvo senėjimo požymis.

   Kokios priežastys salygoja pigmentacijos padidėjimą?

   Už odos pigmentaciją atsakingi melanocitai – ląstelės, gaminančios pagrindinį odos pigmentą melaniną. Tai normalios odos pigmentas. Padidėjus melanino produkcijai, pigmentacija padidėja, o esant jo trūkumui atsiranda lokalus arba išplitęs pigmentacijos sumažėjimas, taip pat visiškas jos nebuvimas – vitiligo.

   Odos pigmentacija labai susijusi su organizmo vitaminų, fermentų balansu, endokrinine sistema. Vitaminų A, C, PP trūkumas didina melanino sintezę, vitamino B grupės trūkumas sumažina. Melanocitų aktyvumą įtakoja antinksčių, lytiniai hormonai, skydliaukė, mikroelementai varis, cinkas, geležis, odos intrąlasteliniai fermentai.

   Pigmentinės dėmės gali atsirasti dėl hormoninio disbalanso moterims nėštumo metu ar po jo, sergant skydliaukės ar kepenų ligomis. Neretai atsiranda žmonėms, dirbantiems su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, stokojantiems vitamino C. Pigmentacija gali padidėti dėl įvairių į organizmą patekusių medžiagų, likti po nudegimo, vabzdžių įkandimų, persirgus kai kuriomis odos ligomis ar po kontakto su augalais. Veido srityje pigmentinės dėmės gali atsirasti naudojant erzinančias medžiagas, liemens srityje – dėl spaudimo, trynimo. Pigmentinių dėmių atsiradimą labai įtakoja saulė.

   Kokie yra pigmentinių dėmių gydymo būdai?

   Pigmentinių dėmių gydymas gali būti:
   Medikamentinis – tepant odą stiprių koncentracijų balinančiais preparatais, kuriuos vartoti galima trumpą laiką tik gydytojo priežiūroje.

   Odos šveitimas pilingais – atliekamas lokaliai naudojant tam tikras rūgštis: salicilo, glikolio, azelaino, trichloracto. Atsižvelgiant į pigmentinės dėmės struktūrą ir lokalizaciją, pilingo stipumas gali būti padidintas naudojant t.t. medžiagų aktyvatorius.

   Mezoterapija – leižiant į odą įvairių preparatų kokteilius.

   Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu – lazeris yra veiksmingiausias pigmentinių dėmių šalinimo būdas. Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikoje yra net 4 naujausi lazeriai, efektyvūs skirtingoms pigmentacijų rūšims, todėl taikome VISŲ TIPŲ PIGMENTACIJOS šalinimą:

   GentleLase Pro aleksandrito lazeris – pats galingiausias iš estetinėje medicinoje esančių lazerių, jo 755 nm bangą geriausiai sugeria ir taip pašalinami pigmentiniai dariniai. Aleksandrito lazeriu šalinamos strazdanos, melazma, balintos kavos dėmės, saulės, amžiaus dėmės. Sužinokite plačiau apie šį šalinimo būdą – pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu.

   Fraxel Dual 1550/1927 nm dvigubo poveikio lazeris – jame pirmajame integruota pigmentinių dėmių šalinimui sukurta nauja 1927 nm Tulio banga, skirta būtent pigmentinių dėmių šalinimui. Lazerio gydymo metu ne tik pašalinamos pigmentinės dėmės, tačiau iš esmės atjauninama ir oda, išsilygina odos linijos, raukšlės, randeliai ir kiti odos trūkumai. Apie šį šalinimo būdą plačiau skaitykite –  frakcinis odos atnaujinimas Fraxel Dual lazeriu.

   Pažangus šių metų Candela pulsinis dažų lazeris VBeam Perfecta skirtas raudonos pigmentacijos šalinimui. Taip pat stimuliuoja kolageno sintezę, ko pasekoje lyginasi odos paviršius, stiprėja jungiamasis audinys, o tai ypač svarbus raudonuojančios odos neatsinaujinimo faktorius. Apie rusvos pigmentacijos šalinimo būdą plačiau rasite – pulsinis dažų lazeris VBeam Perfecta.

   CO2lazeris – apgamų, seborėjinių keratomų ir kitų pigmentinių odos darinių šalinimą lazeriu klinikoje atlieka gydytojai onkologai, onkodermatologai. Išsamiai apie šį šalinimo būdą sužinosite – apgamų šalinimas lazeriu.

   Pastaba: odos pigmentacijos pokyčių būna tiek gerybinių, tiek linkusių supiktybėti, todėl atskirti pigmentinių dėmių rūšis ir taikyti joms reikalingą šalinimo būdą lazeriu gali tik gydytojas.

   Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikoje visas lazerių procedūras atlieka tik aukštos kvalifikacijos, nuolat besitobulinantys, specialiai lazerių procedūroms sertifikuoti gydytojai dermatologai, dermatoonkologai, onkologai.

   Saulės pažeistos odos gydymas Aleksandrito lazeriu. Fotoatjauninimas.

   Saulės pažeistą odą sudaro įvairūs odos pigmentacijos ir struktūros pokyčiai. Tai rudos, nelygios, saulės arba amžinės pigmentinės dėmės, odos elastingumo sumažėjimas ir padidėjęs raukšlėtumas, kurie atsiranda dėl ilgalaikio saulės poveikio.

   Fotosenėjimas – tai priešlaikinis senėjimas, atsirandantis ilgą laiką odą veikiant saulės ultravioletiniams spinduliams. Labai daug žmonių yra nepatenkinti savo odos išvaizda dėl per didelio piktnaudžiavimo saulės spinduliais. Jaunystėje patirtas malonumas mėgaujantis saulės teikiamais malonumais ir odos spalva, ilgainiui pasireiškia fotosenėjimu ir gali sukelti rimtus susirgimus. Iš jo gali išsivystyti soliariniai lentigo, seborėjinės keratozės, odos elastozė ir net odos vėžys. Nepaisant aukštų saulės apsaugančių filtrų naudojimo, per daugelį metų padaryta saulės žala sumuojasi ir jos neįmanoma ištaisyti vien tolesniu saulės vengimu.

   Šiandien, technologijoms sparčiai tobulėjant, jau galima padėti tiems, kurie susidūrė su fotosenėjimu. Klinikoje naudojamas aleksandrito GentleLase lazeris dėl savo geriausiai pigmentinių darinių sugeriamos 755 nm bangos ilgio efektyviausiai pašalina saulės padarytą žalą, pigmentines dėmes – grąžina odai sveiką ir natūralią išvaizdą.

   pigmentiniu demiu gydymas lazeriu

   Nuotrauka paimta iš oficialios CandelaLaser svetainės ir pažymi odos klinikinę išvaizdą prieš ir po procedūrų

   Pigmentinių dėmių atsiradimo profilaktika – norint užkirsti kelią naujų pigmentinių dėmių atsiradimui, reikėtų nepiktnaudžiauti saulės spinduliais, soliariumu, naudoti aukštos 30-50 apsaugos SPF faktorius.Nuotrauka paimta iš oficialios CandelaLaser svetainės ir pažymi odos klinikinę išvaizdą prieš ir po procedūrų


   Straipsnis yra Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikos intelektinė nuosavybė. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir kitą informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti ar panaudoti.

   Mes dirbame su geriausiais pasaulyje lazeriais! candelamedical.com

   Registruokitės procedūrai ar konsultacijai

   Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
   Daugiau informacijos čia
   Sutinku