Pasirinkti paslaugą
Estetinė dermatologija
Suskleisti sąrašą

Apgamų, odos darinių šalinimas chirurginiu būdu

  • Apie procedūrą
  • Registruotis

Chirurginis apgamų gydymas

Chirurginis apgamų gydymasDisplastinis apgamas

Displastinis apgamas –  tarpinė forma tarp paprastojo apgamo ir melanomos. Tokie apgamai gali atsirasti bet kuriame amžiuje, iš jų ilgainiui gali išsivystyti melanoma. Nuo gerybinių apgamų jie skiriasi kai kuriais požymiais, matomais akimi. Todėl būtina apgamus pasitikrinti, remiantis ABCDE taisykle. Tai anglų kalbos žodžių pirmosios raidės: asimetrija (angl. Asymmetry), nelygūs kraštai (angl. Bord),  netolygi spalva (angl. Color), diametras > 6mm, (angl. Diameter), aplinkui paraudusi (angl. Erytema), paviršiaus nelygumai (angl. Elevation). Jei nustatomas 1 ar daugiau kriterijų, būtina kreiptis į gydytoją onkologą, dermatologą.

Melanoma

Tai agresyviausias ir pavojingiausias piktybinis odos navikas, susiformavęs iš tamsų pigmentą melaniną gaminančių ląstelių.

Susirgimų skaičius pasaulyje melanoma sparčiai didėja. Lietuvoje kasmet nustatoma 1800 naujų odos vėžio atvejų, 200 naujų susirgimų melanoma. To priežastis tikriausiai yra padidėjęs natūralios ar dirbtinės saulės šviesos šaltinių poveikis, taip pat rizika susirgti odos vėžiu ar melanoma priklauso nuo odos fizinių savybių – šviesi, strazdanota oda, šviesios akys, šviesiaplaukiai, raudonplaukiai, amžiaus. Įtakos turi ir paveldėjimas, lytis.

Dažniausiai (apie 90 proc.) atsiranda odoje, tačiau gali atsirasti ir akies tinklainėje, smegenų dangaluose, gleivinėse ar vidaus organuose. Melanoma gali atsirasti ir lygioje odoje, ir iš apgamo.

Profilaktika – saugojantis ženkliai sumažėja tikimybė susirgti melanoma ir kitais odos piktybiniais susirgimais. Todėl pravartu žinoti, kad reikia vengti aktyvios saulės, einant į saulę naudoti aukštos apsaugos SPF faktorius, reguliariai apžiūrėti savo odą, pamačius pakitimus, kreiptis į gydytoją.

Kada operuojama?

Chirurginiu būdu šalinami pakitę (sin. atipiniai, displastiniai) pigmentiniai apgamai. Tokie apgamai turi būti pastoviai stebimi, kai jų duomenys kaupiami elektroninėje vaizdo duomenų bazėje, siekiant įvertinti pokyčius dinamikoje, arba pašalinti chirurginiu būdu ir ištirti histologiškai. Gydytojui dermatonkologui dermoskopiškai ir siaskopiškai ištyrus apgamą ir įtarus jo pakitimus, gali reikėti atlikti biopsiją apgamo histologiniam ištyrimui. Nuo atsakymo priklausys tolimesnė gydymo taktika. Laiku diagnozavus ir išoperavus tokį apgamą, išvengiama susirgti melanoma ateityje.

Chirurginiu būdu šalinami  ir apgamai, esantys nepatogiose kūno vietoje, pvz.: prie ausies, kirkšnies srityje, kojos linkyje ir pan.

Labai svarbu, kad operaciniu būdu pašalinus pigmentinį apgamą, liktų kuo mažesni ir minimaliai pastebimi randai. Tai lemia ne tik apgamo šalinimo būdas, bet ir vieta (pavyzdžiui, ant krūtinės ar nugaros), atlikimo technika, profesionali ir kruopšti žaizdos priežiūra. Ambulatorinę žaizdos priežiūrą paaiškins operaciją atlikęs gydytojas.

Jei apgamas nėra pakitęs, tačiau trukdo ar yra nuolat traumuojamas, ištyrus gydytojui ir pageidaujant, jį galima šalinti lazeriu. Sužinokite daugiau apie apgamų šalinimą – apgamų šalinimas lazeriu.


Straipsnis yra Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikos intelektinė nuosavybė. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir kitą informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti ar panaudoti.

Mes dirbame su geriausiais pasaulyje lazeriais! www.syneron-candela.com Syneron Candela Registruokitės procedūrai
Arba skambinkite telefonu:
Visas procedūras atlieka tik kvalifikuoti Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikos gydytojai
Asta Valentaitė, modelis
Vilnius

Su oda problemų neturiu, nes ją prižiūriu ir saugau. Jei jos neapleidi, tai ir problemų nebus. Kartais, kai jaučiu, kad po ilgų darbo dienų ar bemiegių naktų norisi pasilepinti, nuvažiuoju į kliniką pasidaryti „Intraceuticals“ ir „HydraFacial“ procedūrų. Pastaroji valo odą ir sudrėkina, o pirmojoje odos puoselėjimo procedūroje naudojami įvairūs serumai, prisotinama, sudrėkinama oda. Tai Holivudo žvaigždžių pamėgtos procedūros. Oda pasidaro lygi, švyti, ir tai matoma iškart!

Viktorija Macijauskienė, teisininkė
Vilnius

Nesu dažna grožio bei estetikos klinikų lankytoja, tačiau kruopsčiai atsirenku kur kreiptis atsiradus poreikiui. Kvailifikuoti specialistai, profesionalus požiūris, naujausios šios srities technologijos, ypatingai maloni atmosfera verčia mane atverti ERA ESTHETIC klinikos duris bet kokiu iškilusiu probleminiu klausimu, susijusiu su kūno bei veido odos būkle.

Deimantė Kazėnaitė, vizažistė
Vilnius

Reikėjo daugiau nei metų laiko, kad išnyktų baimė, išgirsčiau daug sėkmingų ir gerų istorijų iš savo draugių. Ir taip aš atsidūriau ERA ESTHETIC lazerinės dermatologijos klinikoje. O čia istorija bus daug trumpesnė, nes ji tiesiog kol kas absoliučiai sėkminga ir efektyvi. Puikūs, profesionalūs meistrai, graži aplinka, minimaliai skausmo, jokių odos sudirginimų, jokio gijimo, graži oda, tokia pati, kaip bandymo prieš tai kaina ir – kas svarbiausia – kol kas rezultatas nerealus. Po 4 procedūrų man nebeliko beveik nieko  Džiaugsmas ir 100% pasitenkinimas!…

Reikėjo daugiau nei metų laiko, kad išnyktų baimė, išgirsčiau daug sėkmingų ir gerų istorijų iš savo draugių. Ir taip aš atsidūriau ERA ESTHETIC lazerinės dermatologijos klinikoje. O čia istorija bus daug trumpesnė, nes ji tiesiog kol kas absoliučiai sėkminga ir efektyvi. Puikūs, profesionalūs meistrai, graži aplinka, minimaliai skausmo, jokių odos sudirginimų, jokio gijimo, graži oda, tokia pati, kaip bandymo prieš tai kaina ir – kas svarbiausia – kol kas rezultatas nerealus. Po 4 procedūrų man nebeliko beveik nieko  Džiaugsmas ir 100% pasitenkinimas! Žinau, kad rezultatas nėra amžinas, bet net jeigu reikės eiti darytis procedūrą į pusmetį kartą, tai man ateityje kainuos pigiau, nei kasmėnesinės depiliacijos! Aš esu daugiau nei laiminga ir kol kas saugi lankydamasi šioje klinikoje. Mane ten saugo – kai esu per daug įdegusi, procedūrų nedaro. Žodžiu, daro viską, kad rezultatas tenkintų ir nebūtų jokių šalutinių poveikių. Mergina, pas kurią dariausi procedūrą, yra be galo švelni ir rūpestinga. Esu dėkinga tokiems profesionalams ir man negaila nei vieno išleisto pinigo ten

Skaityti plačiau Suskleisti
Simona Burbaitė, modelis, Mis Visata dalyvė, tinklaraštininkė
Vilnius

Veidas – mūsų nebyli vizitinė kortelė. Be to, kiekviena moteris siekia, kad jos oda būtų sveika ir atrodytų nepriekaištingai. Ne išimtis esu ir aš. Be to, mano darbas reikalauja ypatingos veido priežiūros – labai dažnas dekoratyvinės kosmetikos naudojimas įpareigoja tinkamai pasirūpinti oda. Todėl tam, kad pasiekčiau minėtų rezultatų, pirmą kartą pasirinkau “HydraFacial” procedūrą ERA ESTHETIC klinikoje. Manau, Jums bus įdomu sužinoti plačiau, ką tai reiškia ir kokį poveikį daro ši procedūra. Visų pirma, tai yra patentuota neinvazyvi odos atjauninimo, gilaus valymo ir drėkinimo odos…

Veidas – mūsų nebyli vizitinė kortelė. Be to, kiekviena moteris siekia, kad jos oda būtų sveika ir atrodytų nepriekaištingai. Ne išimtis esu ir aš. Be to, mano darbas reikalauja ypatingos veido priežiūros – labai dažnas dekoratyvinės kosmetikos naudojimas įpareigoja tinkamai pasirūpinti oda. Todėl tam, kad pasiekčiau minėtų rezultatų, pirmą kartą pasirinkau “HydraFacial” procedūrą ERA ESTHETIC klinikoje. Manau, Jums bus įdomu sužinoti plačiau, ką tai reiškia ir kokį poveikį daro ši procedūra. Visų pirma, tai yra patentuota neinvazyvi odos atjauninimo, gilaus valymo ir drėkinimo odos priežiūros technologija šiuolaikinėje estetinėje kosmetologijoje, kitaip dar – „all-inclusive“ procedūra. Šiandien “HydraFacial” įeina į TOP pačių populiariausių procedūrų prestižinėse estetinės medicinos klinikose ir Spa salonuose visame pasaulyje. Ši procedūra yra trigubo veikimo. Pirmiausia oda efektyviai valoma. Antra – oda veikiama vakuumo. Trečia – oda aktyviai drėkinama įvairiais aktyviais serumais. Ir visa tai veikia tuo pačiu metu, vadinasi taupo mūsų laiką. Argi ne puiku? Procedūra truko apie 45 minutes ir ją man atliko puiki kosmetologė ir grožio terapeutė Alina Mockevičienė. Žinote, veidas yra pakankamai jautri mūsų kūno dalis, sakyčiau net ir intymi, todėl labai svarbu pasitikėti specialistu ir būti ramiam, jog esi profesionalo rankose. Aliną jau pagyriau, jog jos kedėje jaučiausi super saugi ir rami. Pasakysiu, kokius rezultatus pastebėjau jau po pirmos procedūros. Ši procedūra sugrąžino mano odos elastingumą, nes pastaruoju metu oda atrodė kiek pavargusi. Taip pat mano veido oda buvo giliai išvaloma, o tai reiškia, kad sumažintos išsiplėtusios poros, kurių, patikėkite, su mano darbo specifika tikrai man netrūksta… Mano odos tekstūra ir spalva pagerėjo! Iki šiol pastebėjau, jog mano veidas buvo kiek “papilkėjęs”. Dar vienas geras dalykas, kuris bus aktualesnis ateities perspektyvoje – ši procedūra sulėtina odos senėjimą! Ir nors man tik 23 metai bei odos senėjimo procesai dar neprasidėję (dažniausiai prasideda nuo 25 metų), tačiau prevencinės priemonės visada yra pagirtinos ir kuo anksčiau pradėsime tuo rūpintis, tuo mums pačioms bus tik geriau. Tiesa, siekant maksimalių rezultatų, tokią procedūrą reiktų atlikti kartą per mėnesį arba pagal poreikį. Galiu tik patvirtinti, jog procedūra jokio diskomforto nesukėlė, o kaip tik maloniai stimuliavo veido odą, atpalaidavo. Kaip Alina pasakytų – tai tarsi kačiuko bučiniai ant Jūsų veido, šiek tiek šiurkštūs, bet labai malonūs. Tikiuosi, kad tas kačiukas ir Jus pabučiuos, o po to švytėsite ir būsite dar gražesnės!!!

Skaityti plačiau Suskleisti
Gintarė Antanelytė, kelionių organizatorė
Vilnius

ERA ESTHETIC – mano mėgstamiausia grožio klinika Vilniuje! Esu labai patenkinta rezultatais, pasitikiu šia klinika, nes čia naudojami naujausi lazeriai, o profesionalios specialistės visada pasitinka su šypsena ir  nuoširdžiai  pataria, pakonsultuoja. Bandžiau ir kitas klinikas, tačiau čia taikomi žymiai aukštesni kokybės standartai, išskirtinis dėmesys klientui.

Su malonumu praleidžiu valandėlę jūsų klinikoje, nes čia visada jauku ir galiu pailsėti nuo kasdienybės rūpesčių!

Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Daugiau informacijos čia
Sutinku