Apgamai

   apgamai

   Apgamai

   Apgamas (lot.naevus) – įgimtas ar įgytas melanocitų kilmės ląstelių darinys. Apgamas tampa plika akimi matomas tik tada, kai įgyja atitinkamą dydį bei pigmento kiekį.

   Požymiai

   Tai įvairaus dydžio šviesiai rudos ar juodai rudos dėmės;
   Dėmės, iškilusios arba neiškilusios virš odos;
   Apgamo paviršius lygus arba grublėtas, su plaukeliais ar be jų.

   Kaip apsisaugoti nuo apgamų, kokios jų atsiradimo priežastys?

   Apgamų kilmė neaiški. Apgamai (ar įgimtas polinkis jiems atsirasti) paveldimas, todėl visiškai apsisaugoti nuo jų neįmanoma. Patartina kuo mažiau laiko praleisti saulėje, naudoti aukštos apsaugos SPF faktorius.

   Ką galima daryti patiems?

   Patiems negalima nieko daryti. Nerekomenduojama krapštyti, dirginti ar tepti apgamus kokiais nors tepalais. Kartkartėmis patariama apžiūrėti ant kūno esančius apgamus, ar nepasikeitė jų išvaizda.

   Kada kreiptis į gydytoją?

   Rekomenduojama bent kartą metuose pasitikrinti apgamus ir kitus pigmentinius odos darinius pas gydytoją dermatologą, onkologą, taip pat jei apgamas nepriimtinas dėl kosmetinių priežasčių ar yra nuolat traumuojamas (spaudžia ar trina apykaklę, liemenėlę). Tačiau jeigu atsiranda naujų, besikeičiančių apgamų, senas apgamas pradeda keisti savo dydį, formą, spalvą, būtina susirūpinti nedelsiant. Kartais net ir patys nekalčiausi apgamo pokyčiai labai svarbūs ankstyvai melanomos diagnostikai.

   Ką daryti, jei atsirado piktybinių apgamo pakitimų?

   Yra įspėjamųjų požymių, kada galima įtarti, jog apgamas galėjo supiktybėti. Atsiradus vienam ar keliems tokiems pakitimams, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją onkologą:

   • Apgamas padidėja
   • Pasikeičia apgamo spalva
   • Atsiranda liežuvėlius primenančių apgamo išaugų
   • Apie apgamą atsiranda raudonas kraštelis
   • Niežti patį apgamą arba audinius apie jį, šlapiuoja ar skauda
   • Iš apgamo išsiskiria skysčio, kraujo
   • Suaugusiam atsiranda naujų, tamsių apgamų

   siaskopija

   Siaskopija – skaitmeninis apgamų ištyrimas

   Lazerinės dermatologijos klinikoje atliekamas detalus skaitmeninis apgamų ištyrimas (dermatoskopija, siaskopija). Siaskopija – spektrofotometrinė odos analizė. Tai naujas išsamus neinvazinis apgamų ir kitų odos pigmentinių darinių tyrimo būdas, atliekamas MoleMate įranga. Siaskopijos metodo tikslumas nustatant melanomą yra 94 proc.

   Siaskopinis tyrimas yra neinvazyvus – jo metu nepažeidžiami nei odos dariniai, nei odos vientisumas. Jo pagalba nustatomas dermatoskopinis darinio vaizdas (tikras odos darinio vaizdas, spalvos, išorinė struktūra), hemoglobino, melanino, dermalinio melanino ir kolageno išsidėstymas, trimatis darinio vaizdas net iki 2 mm gylio.

   apgamu tyrimasPatyręs onkologas, atlikęs dermatoskopinį ir siaskopinį apgamo tyrimą, analizuoja skenuotų darinių vaizdą, jų sandarą. Tiksliai įvertinus gautus duomenis yra nustatomi pigmentinių darinių pokyčiai net ankstyvoje supiktybėjimo stadijoje.Taip atliekama ankstyva melanomos (vieno agresyviausių odos piktybinių navikų) ir kitų pigmentinių odos darinių diagnozė ir kontrolė.

   Laiku nustačius, melanoma ir kiti piktybiniai odos navikai gali būti sėkmingai gydomi chirurginiu būdu. Todėl labai svarbi ankstyva jų diagnostika.
   Tad visus, turinčius apgamų ar kitų neaiškių odos darinių, kviečiame apsilankyti Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikoje, kur Jus konsultuos gydytojai onkologai, dermatovenerologai. Siaskopo pagalba ištyrus pigmentinius odos darinius, esant reikalui, gydytojas parinks geriausią darinių pašalinimo būdą.
   Vaizdinė informacija išsaugoma elektroninėse laikmenose, kaupiama. Tai ypač svarbu stebint įtartinus darinius, jų struktūros pokyčius, kartojant tyrimą ir lyginant duomenis.

   Kaip šalinami apgamai?

   Yra įvairūs chirurginiai būdai:

   • Lazeriu
   • Išpjaunant skalpeliu
   • Elektros peiliu

   Visuomet reikia žinoti, kad gydymo būdą gali parinkti tik šios srities specialistas, todėl visais neaiškiais atvejais būtina kreiptis į gydytoją dermatologą, onkologą, kuris patars geriausiai Jums tinkantį gydymo būdą.
   Plačiau apie apgamų šalinimą lazeriu skaitykite – apgamų šalinimas lazeriu.
   Plačiau apie displastinius apgamus ir chirurginį gydymą skaitykite – apgamų, odos darinių chirurginis gydymas.


   Straipsnis yra Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikos intelektinė nuosavybė. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir kitą informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti ar panaudoti.

   Mes dirbame su geriausiais pasaulyje lazeriais! candelamedical.com

   Registruokitės procedūrai ar konsultacijai

   Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
   Daugiau informacijos čia
   Sutinku
   ×

   Atsiliepimai apie mus

   ⭐⭐⭐⭐⭐

   „Monika Mikelkevičienė!!! Pripažinkime šiais laikais rinkoje naujų klinikų tikrai yra daug, bet Monika yra priežastis dėl kurios vis sugrįžtu ir neiškeičiu į naujus pasiūlymus kitose klinikose. Monika, Tu esi klinikos viena iš pagrindinių vertybių.“

   paulina veckyte

   „Lankausi jau ne vienerius metus, esu sužavėta gydytoju profesionalumu, bendravimu, gydytoja Ieva Laniauskaitė sudarė gydymo plana ir parinko procedūras indvidualiai tinkančias pagal tai ko norėjau, labai džiaugiuosi pasiektais rezultatais.“

   Elektroninis Paštas

   „Kreipiausi dėl kapiliarų šalinimo nosies ir skruostų srityje. Jau po dviejų procedūrų matau stipriai sumažėjusį raudonį. Džiaugiuosi, kad yra tokia klinika, kuri gali padėti išpręsti tokias problemas ir diskomportą. Padėka gydytojai Ievai ...“

   Algis Mačius

   „Didžiausios pagyros gydytojai Violetai. Rezultatas pranoko mano lūkesčius. Likau maloniai nustebinta, kad personalas buvo toks malonus ir rūpinosi manimi. Dar tikrai sugrįšiu.“

   Danute Jankauskiene

   „Atlikau pigmentinės dėmės šalinimo procedūrą, po 2 procedūrų labai džiaugiuosi rezultatu, akivaizdžiai sumažėjo spalva, liko vos matomas taškelis. Ačiū gydytojai Aidai už atliktą procedūrą!“

   Dovile Maciute

   „Noriu labai išreikšti didelę padėka Klaipėdos Era esthetic kolektyvui. Visos detalės apgalvotos nuo a iki z. Specialistai, gydytojai aukščiausio lygio! administratorės visada maloniai pasitinka ir pasiteirauja kaip praėjo procedura. Rekomenduoju visiems ir grysiu ne karta!“

   Blakstienos Klaipeda

   „Geriausi rezultatai pasiekti, šalinantis plaukelius šioje klinikoje. Kiek esu bandžiusi kitose klinikose, tokių rezultatų nepavyko pasiekti net po daugybės kartų. Būtinai sugrįšiu ir kitas procedūras išbandyti!❤️“

   Justina Bačkytė

   „Sportuoju jau 8 metus, tačiau niekada nebuvau pasiekus tokių rezultatų, ką pasiekiau su Cristal Fit procedūra vos per 3 savaites... Atrodė, kaip pasakos, kol neišbandžiau ir pamačiau akyse besikeičiantį kūną. Pagaliau turiu pilvo presiuką. Ir didelis ačiū specialistei Karolinai, nuoširdūs patarimai ir viskas puikiai išaiškinama, kaip kas veikia, kaip elgtis ir kt.!“

   Greta Santockytė