Ką žinome apie botulino toksiną?

   Pastaruoju metu galima pastebėti vis labiau besikeičiantį visuomenės požiūrį į įvairias grožio procedūras bei injekcijas. Daugelis visuomenėje gerai žinomų žmonių vis dažniau atskleidžia nevengiantys panašių procedūrų. Tiek moterys, tiek vyrai pripažįsta, jog siekiant įgauti daugiau pasitikėjimo savimi įvairios grožio procedūros yra pateisinamos ir netgi skatinamos. Tačiau netgi tokiais atvejais daugelis susiduria su įvairiais mitais apie vienų ar kitų injekcijų poveikį. Pavyzdžiui, neretai galima išgirsti kontraversiškų atsiliepimų, jog botulino toksino injekcijos yra itin kenksmingos. Tačiau iškyla klausimas ką mes apskritai žinome apie šią medžiagą?

   Kas yra botulino toksinas ir kam jis naudojamas?

   Visų pirma, tai natūraliai gaminama organinė medžiaga, kurią sukelia Clostridium botulinum bakterijos. Kitas dalykas, kurį būtina žinoti – ši medžiaga, priešingai, nei įprasta manyti, praėjus keliems mėnesiams nuo injekcijos, iš organizmo pasišalina natūraliai.

   Įdomu ir tai, kad botulino injekcijos skirtos gydyti ne vien raukšlėms. Jau ne vienerius metus šios procedūros taikomos buksizmui (dantų griežimui) gydyti. Į kramtomuosiuose raumenyse esančius specialius taškus suleidžiama injekcija padeda sustabdyti dantų audinių dilimą, pagerina sąkandį, pakeičia raumenų tonusą, pagerina bendrą savijautą. Kiek dažniau šios injekcijos naudojamos naikinti problemas, susijusias su padidėjusiu ir varginančiu prakaitavimu. Čia preparatas taip pat suleidžiamas į aktyvius probleminėse vietose esančius taškus, kuriuose esančios prakaito liaukos yra užblokuojamos 4-6 mėnesiams.

   Botulino toksinas grožiui

   Šios procedūros itin populiarios siekiant sumažinti ar apskritai panaikinti vadinamąsias mimikos raukšles, kurios susidaro kaktos, tarpuakio bei akių kampučių srityse. Ši procedūra yra naudinga siekiant susikurti jaunatviškesnį įvaizdį, kuris atitinkamai padeda geriau jaustis, įgauti daugiau pasitikėjimo savimi. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog visuomenėje taip pat yra daug mitų apie neigiamas pasekmes, kurias sukelia botulino injekcijos. Tačiau daugelis panašaus pobūdžio kalbų yra visiškai nepagrįstos. Pasirinkus profesionalų specialistą galima būti ramiems, jog jis atsižvelgs į paciento odos būklę bei parinks tinkamiausią kiekį užpildo, kuris suteiks puikią estetinę išvaizdą.

   Botulino toksino injekcijos poveikis

   Botulino injekcijų veikimas priklausomai nuo suleisto kiekio ir kitų veiksnių trunka apie 3-6 mėnesius. Tai reiškia, kad po minėto laiko ši medžiaga visiškai natūraliai pasišalina iš organizmo ir ilgainiui veido oda sugrįžta į ankstesnę būseną.

   Tai gera žinia tiems, kurie bijo, jog botulino toksino injekcijų poveikis gali nepatikti, pasirodyti nenatūralus ar sukelti kitokį fizinį bei emocinį diskomfortą. Labai retais atvejais šios injekcijos sukelia nepageidaujamą poveikį. Pasitaiko, jog leidžiant injekciją, jos medžiaga pasiskirsto netolygiai. Tai gali lemti veido asimetriją arba pavargusio veido sindromą, kuomet užkrenta akių vokai. Dalis šių nepageidaujamų efektų reikalauja nedidelių korekcijų, tačiau dažniausiai per savaitę įvairaus pobūdžio neatitikimai išnyksta savaime.

   Rekomendacijos prieš procedūrą

   Norint išvengti panašaus pobūdžio defektų rekomenduojama savaitę prieš apsilankymą pas specialistą atsisakyti skausmą malšinančių vaistų. Jei vartojami raumenų veiklą stimuliuojantys vaistai taip pat verta pasitarti su savo specialistu, kadangi skirtingų medikamentų ir botulino injekcijų sąveika gali iššaukti nepageidaujamas pasekmes. Kita vertus, reikia atkreipti dėmesį, jog botulino injekcijos kaip ir bet kokios kitos grožio procedūros yra skirtos geresnei savijautai, padeda įgauti daugiau pasitikėjimo savimi. Tai – viena iš daugelio priemonių, kuri neišspręs gyvenimo problemų, bet jo kokybę pagerinti tikrai gali.

   Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
   Daugiau informacijos čia
   Sutinku