Ką patiria veido oda žiemą?

   Šaltuoju metų sezonu veido odai reikalinga daug intensyvesnė priežiūra nei vasarą. Šaltis ir nuolat kintanti aplinkos temperatūra dažnai gali neigiamai paveikti odos būklę, o įprasti drėkinamieji kremai – nebegelbsti. Ką oda patiria šaltuoju metų laiku bei kaip ja tinkamai pasirūpinti konsultuoja mūsų klinikos gydytojai dermatologai.

   Sausėjimas ir nemalonus raudonis

   Tikra tiesa, kad veido odos priežiūra žiemą reikalauja daugiau dėmesio ir pastangų. Šaltukas net ir gana atsakingai prižiūrimą odą gali versti sausėti. Ilgainiui ji gali prarasti savo elastingumą, ima šerpetoti, be to, padidėja jos jautrumas. Šiuo metų laiku žmones taip pat dažniau domina veido raudonio gydymas. Natūralu yra tai, kad pajutus šaltį oda šiek tiek parausta, tačiau jei raudonis nepraeina net ir pakitus oro temperatūrai, tai gali tapti rimta problema.

   Taip pat svarbu paminėti, kad odą sausina ne tik itin šaltas oras lauke. Situaciją paaštrinti gali sausas patalpų vėdinimas bei per mažas odos drėkinimas arba pasirinktos netinkamos odos drėkinimo priemonės. Jei normaliam odos tipui pasirenkamas pernelyg riebus kremas, oda taip pat gali prarasti savo elastingumą ir atsparumą išoriniams dirgikliams. Netinkama odos priežiūra žiemą gali paskatinti rimtesnes odos problemas, kaip veido raudonis ar nemalonus niežėjimas dėl odos sausumo.

   Kaip tinkamai prižiūrėti veido odą žiemą?

   Veido raudonio gydymas nėra reikalingas, jei odos paraudimas praeina susinormalizavus kūno temperatūrai. Norint išvengti didesnių problemų ir tinkamai apsaugoti odą šaltuoju metų laiku, labai svarbu pasirinkti tinkamas drėkinimo ir odos maitinimo priemones. Kitu atveju veido oda gali dehidratuoti dėl susilpnėjusio apsauginio odos sluoksnio.

   Pasak mūsų klinikoje dirbančių odos specialistų, norint palaikyti normalų drėgmės balansą ir apsaugoti odą nuo sausėjimo, priemones drėkinimui rinktis rekomenduojama vaistinėse arba pasitarus su specialistais. Taip pat padėti apsaugoti odą gali kremai, sudėtyje turintys hialurono rūgšties. Šis komponentas padeda odai geriau savyje išlaikyti drėgmę, sumažina sausėjimą, odos jautrumą ir paskatina gijimo procesus.

   Tiems, kurie pastebėjo, jog veide per ilgai užsilieka nemalonus raudonis, pagalbos siūloma kreiptis į gydytojus dermatologus, kurie nustatys esminę odos problemą ir padės su ja susitvarkyti. Mūsų klinikoje veido raudonio gydymas vykdomas naudojantis lazerio pagalba, tad jeigu ši problema kankina Jus kiekvieną sezoną, o įprastos drėkinančios ir maitinančios odą priemonės nepadeda, lazerinė procedūra gali padėti tai įveikti.

   Tam, kad odos priežiūra žiemą nekeltų pernelyg daug sunkumų, o veido oda būtų švelni ir skaisti net ir šalčiausią dieną, svarbu ne tik pasirinkti savo odos tipui tinkamas priemones, bet taip pat nepamiršti, kad šaltuoju sezonu itin padidėja odos jautrumas. Valykite odą švelniomis priemonėmis, retkarčiais palepinkite kaukėmis ir paruoškite ją prieš keliaujant į gryną orą. Tinkami besirūpinant odos būkle, ji patiria mažiau iššūkių ir ilgiau išlieka sveikiau spindinti bei elastinga.

   Daugiau informacijos sužinosite paskambinę telefonais:
   Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
   Daugiau informacijos čia
   Sutinku