Plaukų slinkimas: kaip gydyti, ko vengti ir kokios procedūros sustabdys retėjimą

      Mūsų galvas puošia vidutiniškai 80 000–150 000 plaukų. Jų būna įvairių tekstūrų, spalvų. Plaukų spalva netgi lemia, kokio vešlumo bus šukuosena. Šviesiaplaukiai turi daugiausia plaukų – apie 150 000, rudų plaukų savininkai – apie 110 000, juodaplaukiai – 100 000, o raudonplaukiai – mažiausiai, apie 90 000. Plaukai dažnai būna įvaizdžio dalis, kai kurie linkę leistis į spalvingus eksperimentus. Tačiau grožis nėra pagrindinė plaukų funkcija. Plaukai pirmiausia saugo nuo ultravioletinių spindulių, dulkių. Jie taip pat padeda termoreguliuotis.

      plauku slinkimo gydymas

      Kas sudaro plaukus ir kaip jie auga?

      Plaukai išauga iš folikulų, esančių tarp giliųjų dermos sluoksnių ir hipodermos. Plauko folikulas – tai mažas maišelis odoje, iš kurio auga plaukai. Ant galvos yra apie 100 000 plaukų folikulų – panašiai tiek vidutiniškai turime galvos plaukų. Plaukų folikulai išgyvena skirtingus etapus.

      Augimas. Plaukų augimas vyksta folikuluose. Nuo 85 iki 90 proc. plaukų tam tikru laikotarpiu yra augimo stadijoje.

      Perėjimas. Šioje fazėje plaukai nustoja augti, bet vis dar yra folikuluose.

      Poilsis. Per šį laiką plaukai iškrenta iš folikulo. Tai sudaro apie dešimtadalį plaukų.

      Kartais plaukų folikulų ciklas gali būti sutrikdytas – užauga mažiau plaukų nei išslinko. Tai gali sukelti pastebimą plaukų slinkimą. Įprastai per dieną netenkame apie 50–100 plaukų, to net nepastebėdami. Nejuntame ir jų augimo, nebent palyginę prieš keletą mėnesių darytas nuotraukas, arba klestelėję kirpėjo kėdėje. Per mėnesį plaukai paauga maždaug apie 0,5–1,7 cm, o vyrai gali pasigirti greitesniu plaukų augimu nei moterys.

      Įdomu, kad net 95 proc. plaukų sudaro keratinas – pluoštinis, spiralės formos baltymas, kurio yra ir odoje, ir naguose. Keratinas suteikia plauko struktūrai standumo ir atsparumo. O kraujotaka aprūpina plaukus gyvybiškai svarbiais elementais, kurių reikia, kad jie būtų sveiki ir gražūs – aminorūgštimis, mineralinėmis druskomis, vitaminais.

      Plaukų slinkimas – kas tai?

      Natūraliai kasdien iškrenta iki 100 plaukų, ir mes to nepastebime. Tai visiškai natūrali plauko folikulo fazė, kuri leidžia augti naujiems plaukams. Tačiau būna, kad diena po dienos plaukų išslenka gerokai daugiau nei šimtas, ir tai tampa mūsų rūpesčiu ir vargu.

      Plaukų slinkimas gali įvykti dėl perteklinio jų formavimo, dažymo, dėl hormonų sutrikimo, staigaus arba ilgalaikio streso, patirtos traumos ar paveldėjimo. Plaukų slinkimas gali būti ir persirgtos ligos padarinys, tai ypač dažnas nusiskundimas po COVID-19. Negydant plaukų slinkimo gresia nuplikimas. Todėl būtina pastebėjus pirmuosius slinkimo požymius kreiptis į specialistus išsitirti, kodėl plaukai slenka, ir taikyti gydymą.

      Plaukų slinkimas gali būti laikinas arba nuolatinis. Su juo dažniau susiduria vyrai nei moterys. Plaukų slinkimas gali pasireikšti įvairiais būdais, priklausomai nuo to, kas jį sukelia. Plaukai gali pradėti kristi staiga arba palaipsniui, paveikti tik galvos odą, arba visą kūną. Plaukų retėjimas nedvejotinai kerta smūgį pasitikėjimui savimi. Todėl raginame nedelsti ir išsiaiškinti slinkimo priežastis tuoj pat.

      Plaukų slinkimas gali būti įvairių formų:

      Laipsniškas plaukų išretėjimas viršugalvyje. Tai labiausiai paplitęs plaukų slinkimo tipas, kuris paveikia žmones senstant. Vyrams plaukai dažnai pradeda retėti ties plaukų linija ant kaktos. Vyresnio amžiaus moterims plaukai slenka nuo kaktos viršugalvio link (priekinė fibrozinė alopecija).

      Apvalūs arba lopiniai pliki galvos plotai. Kai kuriems žmonėms plaukai krenta plotais, todėl atsiranda apvalių, lopus primenančių plikų vietų. Šiuo atveju dažnai susiduriama ne tik su plikimu, bet ir niežtinčia, skaudančia oda prieš plaukams iškrentant.

      Staigus plaukų slinkimas. Plaukai gali išslinkti patyrus fizinį ar emocinį šoką. Šukuojant, plaunant ar net švelniai timptelint gali iškristi saujos plaukų. Šio tipo slinkimas paprastai apima visą skalpą, bet, laimei, dažniausiai būna laikinas.

      Ant skalpo išplitę pleiskanų lopai. Jei pastebite tai, žūtbūt susirūpinkite, nes jums įtariamas grybelis. Šiuo atveju plaukai lūžinėja, gali slinkti, oda būna paraudusi ir/arba patinusi.

      Kodėl slenka plaukai?

      Priežasčių, kodėl slenka plaukai, yra įvairių, bet dažniausios yra šios:

      paveldėjimas. Sendami netenkame vis daugiau plaukų, ir tai vadinama androgenine alopecija. Ji diagnozuojama tiek vyrams, tiek moterims. Įprastai slinkimas vyksta palaipsniui. Vyrams dažnai atsiranda plikų plotų viršugalvyje arba prie kaktos, o pats plaukas išplonėja. Moterims androgeninė alopecija pasireiškia plaukų slinkimu nuo kaktos aukštyn.

      Hormonų pokyčiai, ligos. Nėštumo metu pasikeitęs hormonų balansas gali lemti laikiną plaukų slinkimą, taip pat po gimdymo ar sulaukus menopauzės. Susirūpinimą dėl plaukų būklės taip pat dažnai jaučia žmonės, kurie turi skydliaukės sutrikimų. Židininis nuplikimas gali pasitaikyti žmonėms, sergantiems imuninėmis ligomis. Ši plikimo forma taip pat siejama su galvos odos infekcijomis, grybeliu. Tokius žmones, dažniausiai vaikus iki 10 metų, gali apimti nenumaldomas noras rautis plaukus. Ši būklė vadinama trichotilomanija.

      Vaistų vartojimas. Vaistai, vartojami sergant vėžiu, artritu, depresija, podagra, kai turima širdies problemų ar aukštą kraujospūdį, irgi gali sukelti akivaizdų plaukų netekimą. Diabetas, vilkligė irgi neigiamai paveikia plaukų augimą.

      Stiprų stresą sukėlę įvykiai. Patyrus šoką keletą mėnesių po įvykio, arba patiriant nuolatinę intensyvią įtampą, gali slinkti plaukai.

      Plaukų formavimas ir procedūros. Ne visos plaukų procedūros teigiamai paveikia plaukus ir skalpą. Procedūros su karštais aliejais gali negrįžtamai paveikti jūsų šukuoseną. Taip pat dažnas plaukų dažymas ir formavimas elektriniais prietaisais žaloja ne tik plaukus, bet ir galvos odą. Dažnas plaukų rišimas į standžią aukštą kasą ar kuodą taip pat kenkia.

      Mityba. Vitaminų trūkumas, griežta dieta atsilieps tiek odos, tiek nagų ir plaukų būklei.

      Kaip sustabdyti plaukų slinkimą?

      Įprastai intensyvus plaukų slinkimas neįvyksta staiga. Kūnas siunčia mums signalus, kad kažkas negerai – trūksta vitaminų, poilsio, tinkamos priežiūros, netinka vartojami vaistai. Žinoma, genetikos ir šalutinio veiksmų poveikio neišvengsime. Tačiau laiku pradėjus rūpintis galvos oda, plaukų slinkimą galima pristabdyti arba sustabdyti ir ilgainiui džiaugtis vešlesne šukuosena.

      Kokie gyvenimo būdo pokyčiai reikalingi, norint pristabdyti plaukų slinkimą?

      Elkitės su plaukais švelniai. Plaukus šukuokite nuo galiukų, ypač jei jie susivėlę arba esate ką tik po dušo. Geriausia tai daryti šukomis retais dantukais, kad kuo mažiau pažeistumėte plaukus. Privenkite karščiu formuojančių prietaisų, džiovintuvų. Jei norite garbanų – išmėginkite šilkinius suktukus, skirtus garbanoti plaukus per naktį. Plaukus geriausia nešiokite palaidus, venkite sudėtingų pynimų, suveržimų.

      Tinkama skalpo ir plaukų priežiūra. Nepamirškite, kad aktualiausia, kai susiduriate su plaukų slinkimu, yra galvos odos priežiūra. Mažiau dėmesio ir išlaidų skirkite plaukų galiukų aliejams ar kitoms priemonėms. Rekomenduojama ne per dažnai trinkti galvą – apsiribokite iki kelių kartų per savaitę. Pasirūpinkite skalpo sveikata: masažuokite jį, naudokite švelniai valančias priemones, kad pašalintumėte nešvarumus ir stimuliuotumėte plaukų augimą.

      Šampūnas nuo slinkimo, kondicionierius ir tinkami ingredientai. Plaukite švelniu drėkinančiu šampūnu. Rinkoje yra įvairių šampūnų nuo plaukų slinkimo. Bent jau taip gamintojai juos vertina. Tačiau atsirinkite, kas išties padėtų. Plaukų slinkimą geriausiai stabdo šios medžiagos: kofeinas, histidinas, niacinas, biotinas. Venkite priemonių, kurių sudėtyje yra sulfatų (Sodium Lauryl Sulfate, Laureth Sulfate, SLS), cheminių kvapiklių, parabenų, natrio chlorido (Sodium Chloride), dietanolamino (DEA) ir trietanolamino (TEA), formaldehido. Naudokite ir kondicionierių, jei plaukai ilgi – ši priemonė apsaugo nuo plaukų lūžinėjimo, suteikia glotnumo ir uždaro plaukų žvynelius. Venkite karšto vandens, plaukite galvą drungnu vandeniu. Saugokitės saulės. Yra purškiklių, kurie tinkamai apsaugos ne tik plaukų spalvą, bet ir patį plauką nuo ultravioletinių spindulių. Vasarą dėvėkite kepurę ar skrybėlę.

      Mityba slenkant plaukams. Įsivertinkite, ar pagal savo gyvenimo būdą ir aktyvumą gaunate pakankamai kalorijų. Ypač aktualu, kad gautumėte užtenkamai geležies ir baltymų. Daug geležies yra jautienos patiekaluose, kepenyse, žalios spalvos lapinėse ir ankštinėse daržovėse. Baltymų gausite iš pieno produktų, vištienos, kiaušinių, avižų.

      Meskite rūkyti. Tyrimai rodo ryšį tarp rūkymo ir vyrų plikimo. Rūkaliai netenka plaukų, nes šis žalingas įprotis sumažina kraujo tekėjimą į galvos odą ir pažeidžia plaukų folikulų DNR. Tyrėjai sutaria, kad metus rūkyti gali iš dalies sumažėti plaukų slinkimas.

      Kada kreiptis į specialistą dėl plaukų slinkimo?

      Rudenį, ypač rugsėjį ir spalį, kai kada pavasarį – balandžio ir gegužės mėnesiais –pastebime, kad susišukavus plaukus šepetyje liko nemažai plaukų, arba plaudami galvą pastebime daugiau iškritusių plaukų. Tai vadinama sezoniniu slinkimu, ir įprastai jis praeina savaime be didelių nuostolių. Tačiau jei plaukų slinkimas intensyvėja arba užsitęsė ilgiau nei kelis mėnesius, derėtų kreiptis į specialistą.

      Gydytojas dermatologas-trichologas ne tik įvertina plaukų slinkimo ar plikimo mastą, bet ir atlikęs tyrimus, įvardija priežastis, kas tai sukėlė. Žinoma, svarbiausia – paskiria efektyvų gydymą. Savigyda namuose ir spėlionės, dėl ko jums slenka plaukai, gali baigtis tiesiog rezultatų neatnešančiu pinigų švaistymu ir dar prastesne psichologine būsena.

      Kaip vyksta gydytojo trichologo konsultacija?

      Gydytojas apžiūrės jūsų galvos odą ir plaukus, išklausys jūsų nusiskundimus, susijusius su plaukais, klaus apie jūsų sveikatą, ar šeimoje yra buvę su plikimu susijusių atvejų. Kad gydytojas kuo tiksliau nustatytų diagnozę ir slinkimo priežastį, reikės papasakoti apie plaukų priežiūrą ir priemones, gyvenimo būdą, mitybos ypatumus. Aktualu, jei kamuojatės dėl virškinimo sutrikimų, jei silpni ne tik plaukai, bet ir nagai, netenkina odos būklė. Dermatologas-trichologas galiausiai paskirs atlikti išsamius kraujo tyrimus. Visa tai išaiškins, kodėl jus kamuoja plaukų slinkimas.

      Kaip veiksmingai sustabdyti plaukų slinkimą?

      Svarbu pabrėžti, kad sustabdyti plaukų slinkimą ir tikėtis, kad plaukai galiausiai vėl ataugs vešlūs, galima tada, kai laiku kreipiamasi į specialistą ir laikomasi jo sudaryto gydymo plano. Užleidus plaukų slinkimą vis daugiau plaukų folikulų tiesiog panirs į poilsio fazę, ir tada juos „pažadinti“ gali būti nebeįmanoma.

      Laiku kreipęsi į dermatologą turite daug vilties suvaldyti nepageidaujamus pokyčius. Vešlūs, tvirti ir gražūs plaukai neturi likti tik jaunystės nuotraukose.

      Gydytojo planą gali sudaryti: vaistai ir maisto papildai, mitybos rekomendacijos, gyvenimo būdo korekcijos (daugiau vandens, mažiau streso, mesti rūkyti, rūpintis psichologine gerove), injekcijos ir užpildai, lazerio procedūros, mezoterapija, PRF/PRP procedūros, lengvesniais atvejais – masažai, skalpo valymas. Kiekvieno atvejis individualus, todėl tikslų planą gydytojas suteikia pagal tyrimų ir apžiūros išvadas.

      Pristatysime kelis pažangiausius metodus, skirtus mažinti plaukų slinkimą, taikomus „Era Esthetic“ klinikose. Jie naudingi ir tais atvejais, kai norite pastiprinti plaukus po žiemos arba norite vešlesnės šukuosenos.

      Plaukų užpildas „Dr.Cyj“ – unikali priemonė sveikiems plaukams

      https://www.youtube.com/watch?v=Fv60d0fz6zQ

      Pirmasis pasaulyje plaukų užpildas „Dr.Cyj“ skatina kraujo cirkuliaciją galvos paviršiuje, sugeba pažadinti iš poilsio režimo plauko folikulą ir paskatina plauko augimą. Šis ypatingos sudėties (biomimetiniai peptidai ir nekryžminta hialurono rūgštis bei augimo faktoriai) plaukų užpildas suleidžiamas tiesiai į galvos odą mikroadatėlėmis, kad veiksmingai skatintų paties folikulo didėjimą. „Dr.Cyj“ preparatas efektyviai stabdo plaukų slinkimą ir užtikrina, kad nauji plaukai augtų stipresni, gražūs ir sveiki. Taikomas ir plikimo gydyme. Plačiau apie Dr.Cyj: https://lazerineklinika.lt/proceduros/plauku-slinkimas-dr-cyj-hair-filler-pasaulyje-pirmasis-uzpildas/

      Kuo ypatingas „Dr.Cyj“ užpildas nuo plaukų slinkimo?

      Plaukų užpildą „Dr.Cyj“ sudaro hialurono rūgštis, kuri garsėja kaip natūralus stiprus drėkiklis, ir 7 biomimetiniai peptidai bei augimo faktoriai. Dėl unikalios sudėties ir procedūros atlikimo (preparatas mikroinjekcijomis suleidžiamas tiesiai į galvos odą) suintensyvinamas naujų plaukų augimas ir atliekama stipri galvos odos biorevitalizacija.

      plauku slinkimas

      4 pagrindinės peptidų komplekso funkcijos:

      plaukų augimo stimuliavimas: plaukų užpildo kompleksas stimuliuoja genus, kurie veikia plaukų augimą, suaktyvina kamienines ląsteles, kurios užtikrina sklandų plaukų augimą augimo fazėje.

      Alopecijos slopinimas: „Dr.Cyj“ preparatas gali apsaugoti nuo alopecijos, nes slopina BMP4 ir DKK-1, pagrindinius plaukų slinkimo veiksnius.

      Antioksidantas: kompleksas mažina slinkimą, sukeltą ultravioletinių spindulių, streso ir kitų išorinių veiksnių.

      Angiogenezės stimuliavimas: „Dr.Cyj“ preparatas gali formuoti sveikesnius plaukų folikulus, maitindamas plaukų šaknis.

      „Dr.Cyj“ užpildas rekomenduojamas ne tik susiduriantiems su plaukų slinkimu, bet ir po dažymų, nualintiems ir pavargusiems plaukams, kai galiukai trupa arba jie prarado žvilgesį.

      Dr.Cyj“ užpildas kurtas daugiau nei 13 metų ir sėkmingai naudojamas pasaulio klinikose nuo 2019 metų. Patentuotų peptidų ir hialurono rūgšties formulė sustiprina plaukų folikulus, todėl, remiantis klinikiniais tyrimais, plaukai ne tik pažadinami iš miego fazės, bet ir auga storesni bei stipresni.

      Kaip vyksta procedūra su „Dr.Cyj“ užpildu?

      Preparatas mikroinjekcijomis suleidžiamas į galvos odą. Tai yra komfortiška, nes naudojamos mažytės adatėlės.

      Tinkamiausią procedūros kursą parinks gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų diagnozę ar galvos odos, plaukų būklę, bet įprastai rekomenduojamas 4 procedūrų kursas atliekant po vieną kas dvi savaites. Praėjus dviem savaitėms nuo paskutinės procedūros jau matysite pirmuosius rezultatus – plaukų slinkimas bus sustabdytas, po truputį augs nauji plaukai.

      Kam tinka „Dr.Cyj“ užpildai plaukams?

      Procedūros su „Dr.Cyj“ užpildais tinkama tiek vyrams, tiek moterims. Taikomos tiek norint pagražinti plaukus, pagerinti jų būklę, tiek gydant plaukų slinkimą, retėjimą, androgenetinę alopeciją. Preparatas gali būti naudojamas kartu su kitomis gydytojo paskirtomis priemonėmis.

      Procedūra neatliekama nėščiosioms ir žindančioms mamoms, žmonėms, vartojantiems kraują skystinančius vaistus, ir tiems, kuriems nustatytas galvos odos uždegimas. Vyrams ir moterims, kurie turi problemų su imunine sistema, taikoma imunoterapija, procedūra taikoma.

      Užsiregistruokite „Dr.Cyj“ procedūrai „Era Esthetic“ klinikose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

      Lazeriniai prietaisai stabdyti plaukų slinkimą NAMUOSE

      Plaukus puoselėti ir stabdyti jų slinkimą galima net namuose, jei turime efektyvias priemones. JAV technologijų kompanija „HairMax“ sukūrė pirmąjį lazerinį prietaisą – lazerinį lankelį – namų sąlygomis kovoti su plaukų slinkimu. Jis veikia naudodamas žemo dažnio lazerį (low level laser therapy). Plačiau apie “Hair Max”:https://lazerineklinika.lt/proceduros/nuo-plauku-slinkimo-lazerinis-prietaisas-lankelis-sukos/ 

      https://www.youtube.com/watch?v=zfstv4bBMNQ

      Lazerinio lankelio naudojimas namuose 2007 m. patvirtintas JAV maisto ir vaistų tarnybos (FDA). Šis prietaisas yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie negali atvykti dažnų procedūrų į kliniką (kas aktualu, pavyzdžiui, taikant mezoterapiją) arba gyvena kitoje šalyje. Paprastas naudoti lazerinis prietaisas yra efektyvus – tą patvirtina ne vienas klinikinis tyrimas. Net 93 proc. vartotojų plaukų augimas pagerėjo per 12 savaič, o daugiau kaip 90 proc. liko patenkinti rezultatu.

      Ką reikia daryti? 3 kartus per savaitę užsidėkite „HairMax“ lankelį ir palaikykite 90 sekundžių arba tiek, kiek nurodo konkretaus modelio gamintojas. Jau per pirmus du mėnesius pastebėsite pirmuosius rezultatus: plaukai labiau žvilgės, taps paklusnesni, spindės. Galvos oda taip pat mažiau niežės. Praėjus trims mėnesiams jau matysite naujų plaukų augimą, o bendra plaukų būklė džiugins. Nuosekliai naudodami „HairMax“ lazerinį prietaisą namuose bent 12–20 savaičių pamatysite, kad plaukų slinkimas bus pristabdytas, aktyviau augs nauji plaukai. Ne be reikalo šis lazerinis lankelis įtakingo amerikiečių leidinio „Time“ buvo nominuotas metų išradimu.

      „Hairmax“ vis plečia savo asortimentą pagal vartotojų poreikius, ir šiuo metu galima išmėginti ne tik lazerinį plaukų lankelį, bet ir lazerines šukas bei lazerinę kepuraitę. Visi šie prietaisai gerina plaukų būklę nekeliant kojos iš namų. Jie skatina plaukų folikulų veiklą ir spartina sveikų bei stiprių naujų plaukų augimą. Moksliškai efektyvumą įrodę prietaisai taip pat gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, stabdo uždegimus, kurie dažnai nulemia moterų plikimą.

      Didžiausias „Hairmax“ lazerinių šukų privalumas – galite patys savo ranka šukuoti įrenginiu plaukus, o ne tiesiog laikyti užsidėjus lankelį ar kepuraitę. Tai puiki alternatyva medikamentiniam plaukų slinkimo gydymui. Šukos geriausiai tinka, jei pastebėjote plaukų plonėjimą tam tikruose plotuose. Šukas reikia naudoti 3 kartus per savaitę po 8 minutes.

      „Hairmax“ kompanijos sukurta lazerinė kepuraitė siūlo pilną galvos uždengimą, ir tuo skiriasi nuo „Hairmax“ lankelio. Šis produktas mažina uždegimą ir stimuliuoja plauko folikulą, kad šis augtų sveikas. „PowerFlex Laser Cap 272“ modelį, kurį galite įsigyti oficialioje „Era Esthetic“ elektroninėje parduotuvėje www.eraesthetic.shop, reikia užsidėti 3 kartus per savaitę nuo 15 iki 30 min. Ji puikiai tiks, jei esate labai aktyvus ar užimtas žmogus. Kepuraitė neišsiskiria iš įprastų galvos apdangalų. Niekas neįtars, kad tuo metu jūsų galvos odą veikia lazeris.

      Kokie yra „HairMax“ lazerinių prietaisų privalumai?

      Naudojama namuose, bet gaunamas efektyvus rezultatas;

      plaukų tankumas didėja, jie auga greičiau;

      nauji plaukai natūralios spalvos, jei prasidėjęs žilimo procesas;

      galvos oda mažiau niežti ir pleiskanoja;

      paprastas ir nesudėtingas naudojimas;

      pirmieji rezultatai matomi per kelis mėnesius;

      sutaupomas laikas, nes nereikia vykti į kliniką procedūrų;

      tinka tiek vyrams, tiek moterims;

      saugu naudoti;

      jokio šalutinio poveikio.

      Pasaulyje parduota kone du milijonai šių lazerinių prietaisų, skirtų gydyti plaukų slinkimą. Jie rekomenduojami gydytojų, o efektyvumas patvirtintas tyrimų.

      Lazerio šviesa stimuliuoja plaukų folikulus ir skatina jų augimą. Patentuota technologija, nepriklausomai nuo pasirinkto prietaiso tipo (kepuraitė, šukos, lankelis), tiesiogiai veikia galvos odą, kad prasidėtų rezultatyvus plaukų slinkimo gydymas. Lazerinis prietaisas yra visiškai saugus, nekenkia nei odai, nei organizmui. „Hairmax“ produktai nesukelia jokio šalutinio poveikio. Tai lengvas, belaidis įrankis, kurį paprasta valdyti.

      Originalius „HairMax“ lazerinius įrenginius įsigykite „Era Esthetic“ elektroninėje parduotuvėje www.eraesthetic.shop.

      PRP terapija plaukams: natūrali procedūra, slopinanti slinkimą

      PRP terapija – tai moderni, natūrali procedūra, kurios privalumas – panaudoti jūsų pačių kraujyje slypinčią atsinaujinimo galią. Trombocitų turtinga plazma, arba PRP, yra procedūra, taikoma dermatologų, odontologų ir traumatologų paskatinti atsinaujinimo procesus kūne. PRP mažina uždegimus, padeda greičiau atsigauti po traumų ir odontologinių operacijų. PRP terapija taip pat taikoma jauninti veido odą, lyginti raukšles. Dermatologų ji dažnai naudojama spręsti vyrų plikimą.

      PRP procedūros metu panaudojamas paties paciento kraujo gydomasis potencialas. Plaukų slinkimo atveju – sužadinami primigę plaukų folikulai, kad palaipsniui būtų sustabdytas plaukų slinkimas ir paskatintas naujų augumas.

      Kaip PRP stabdo plaukų slinkimą?

      Mūsų kraujas susideda iš dviejų pagrindinių komponentų – raudonųjų kraujo kūnelių ir plazmos. Plazmoje yra baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų, kuriuose gausu augimo faktorių. Moksliškai įrodyta, kad būtent augimo faktoriai gali paskatinti plaukų folikulų veiklą ir taip paveikti naujų plaukų augimą.

      PRP kaip plaukų slinkimo gydymo būdas pripažintas pasaulyje. Yra daug moksliškai pagrįstų straipsnių, įrodan

      ių šio metodo veiksmingumą didinant plaukų skaičių, storį ir skatinant plaukų augimo fazę.

      Įvairiose šalyse estetinės medicinos klinikose PRP terapija vis populiarėja. Ypač dėl jos poveikio suvaldant vyrų plaukų slinkimą. Tai ypač aktualu persirgus COVID-19, kurio dažna pasekmė – plaukų slinkimas. Šį metodą galima derinti su gydytojo paskirtais vaistais arba kitomis procedūromis.

      Kaip vyksta PRP procedūra plaukams?

      Iš paciento paimtas kraujas sukamas specialioje centrifugoje, kad raudonieji kraujo kūneliai atskirtų nuo plazmos. Plazma, kurioje gausu trombocitų, surenkama iš mėgintuvėlio ir įšvirkščiama tiesiai į galvos odą. Tai daroma mikroadatėlėmis, todėl procedūra yra komfortiška. Injekcijos daromos numatytuose galvos plotuose. Paprastai visa procedūra trunka iki pusvalandžio.

      Po procedūros galite grįžti į įprastą dienos rutiną. Rekomenduojama dvi dienas apsieiti be plaukų dažymo, džiovinimo plaukų džiovintuvu. Dėl mikroinjekcijų gali atsirasti mėlynių, bet jos išnyks savaime per savaitę, daugiausia – dvi.

      PRP geriausiai tinka pacientams, kuriems nustatyta androgeninė alopecija. Tais atvejais vyrams įprastai pradeda plikti viršutinė galvos dalis. Trombocitai išskiria augimo faktorius, kurie stimuliuoja odos papilių ląsteles, kurios yra labai svarbios plaukams augti. Dėl šios priežasties PRP injekcijų kursas paskatina plaukų augimą ir atkuria prarastą vešlumą.

      Kada matomi rezultatai gydant plaukų slinkimą su PRP?

      Gydymas paprastai atliekamas kartą per mėnesį pirmuosius 3–4 mėn., o vėliau kas 3–6 mėn., atsižvelgiant į individualų paciento organizmo atsaką ir rezultatus. Pirmieji rezultatai matomi po 2–3 mėn. – sustabdytas plaukų slinkimas. Vėliau, sėkmingai tęsiant procedūras, po truputį ryškės naujų plaukų „ežiukas“.

      Jei jums diagnozuotas plaukų slinkimas, jokia vienkartinė procedūra nėra stebuklinga. Tikėtina, kad jums reikės nuolat prižiūrėti galvos odą ir lankytis procedūrose. Vidutiniškai PRP poveikis išlieka apie metus.

      Geriausiai procedūra veikia tada, kai neseniai pastebėjote plaukų slinkimą ar retėjimą. Tačiau ji nebus tinkama, jei sergate skydliaukės ligomis ar vilklige. Ji taip pat netiks, jei vartojate kraują skystinančius vaistus.

      Trombocitais praturtinta plazmos terapija skatina ir palaiko plaukų augimą, stiprindama plauko folikulą ir didindama plauko storį. Procedūra ne tik gerina plaukų augimą, bet ir padeda sustabdyti būsimą plaukų slinkimą gydomoje srityje.

      Pavargote matyti liūdną plaukų vaizdą veidrodyje? Išmėginkite natūralią PRP procedūrą. Registruokitės vizitui „Era Esthetic“ klinikose didžiuosiuose miestuose.

      Mezoterapija plaukų augimui: greita procedūra, pritaikyta jums

      Ieškote trumpos procedūros, kuri gali pagerinti plaukų augimą ir stabdyti slinkimą? Tai mezoterapija, specialisto atliekama per 10–30 minuč, kuri aprūpina galvos odą vitaminais ir gerina kraujotaką. Procedūra, kurios metu pacientui sušvirkščiamas gydytojo parinktas mezoterapinis kokteilis, tinkama tiek vyrams, tiek moterims. Mezoterapiniai kokteiliai parenkami individualiai, kad pagal esamą situaciją būtų paskatina mikrocirkuliacija, o plaukų folikulai aprūpinti maistinėmis medžiagomis. Atliekant nuoseklų procedūrų kursą skatinamas naujų plaukų augimas. Plačiau apie mezoterapiją plaukams su naujos kartos produktais, praturtintais biomimetiniais peptidais: https://lazerineklinika.lt/proceduros/nuo-plauku-slinkimo-lazerinis-prietaisas-lankelis-sukos/

      Kaip vyksta mezoterapija plaukams?

      Viena mezoterapijos procedūra trunka apie 10–30 minučių. Jos metu specialistas sušvirkščia paruoštą kokteilį į galvos skalpą, kur matomas plaukų retėjimas arba plikimas. Tai svarbus mezoterapijos privalumas – vertingos medžiagos patenka tiesiai į galvos odą. Ingredientai švelnina mikrouždegiminius procesus aplink plaukų folikulus, kas dažnai sukelia slinkimą.

      Parinktą kokteilį specialistas injekuoja naudodamas specialų įrankį. Ar procedūra skausminga – priklauso nuo jūsų individualaus skausmo slenks

      io. Pakaušis ir ausų sritis yra jautriausios injekcijoms vietos. Moterims nerekomenduojama šios procedūros atlikti menstruacijų metu, nes tuo laikotarpiu skausmas jaučiamas stipriau.

      Kas yra mezoterapinis kokteilis plaukams stiprinti?

      Viename švirkšte sumaišoma nuo 2 iki 6 veikliųjų medžiagų. Tarp dažniausių ingredientų – B grupės vitaminai, užtikrinantys gerą medžiagų apykaitą, varis ir cinkas, kurie apsaugo nuo plauko išplonėjimo. Taip pat preparate dažnai naudojama hialurono rūgštis, atsakinga už folikulų maitinimą ir greitesnį plaukų augimą. Dažnai naudojamos ir aminorūgštys, kurios prisideda prie keratino skaidulų susidarymo. Augimo faktoriai, esantys mezoterapiniame kokteilyje, normalizuoja galvos odos kraujotaką, stiprina plaukų folikulus ir suteikia plaukams tankumo.

      Dėl kokteilio sudėties jums nereikia rūpintis – jį parinks specialistas pagal jūsų atvejį.

      Kiek reikia atlikti mezoterapijos procedūrų plaukams?

      Mezoterapija, nors yra trumpa procedūra, bet negali suteikti labai greito poveikio. Pasiruoškite bent 6 procedūroms, atliekamoms kas savaitę. Įprastai „Era Esthetic“ klinikos pacientams atliekamos nuo 6 iki 10 mezoterapijos procedūrų plaukams. Matant rezultatus, procedūros atliekamos rečiau, kas dvi savaites ar mėnesį. Poveikis išlieka iki 12–18 mėn.

      Po mezoterapijos 4 dienas negalima plauti plaukų, eiti į baseiną ir garines pirtis, kad išvengtumėte komplikacijų ir diskomforto. Kelias dienas intensyviai nesportuokite, venkite saulės, nemasažuokite galvos odos, kol ji visiškai nesugis. Venkite alkoholio.

      Procedūra neatliekama nėščiosioms, žindančioms mamoms, jei yra skydliaukės sutrikimų, kamuoja infekcijos, diabetas, nustatyta gerybinių ar piktybinių navikų. Norime pabrėžti, kad procedūra gali būti mažai veiksminga tiems pacientams, kuriems plaukai krenta dėl genetikos arba jau plinka, nes mezoterapija veiksmingiausia, kai folikulai ilsisi arba norima pamaitinti juos.

      Mezoterapijos privalumas – suaktyvinta kraujotaka, dėl ko skatinamas plaukų folikulų augimas, plaukai būna storesni, žvilga. Šis metodas taip pat padeda kovoti su skalpo pleiskanojimu, seborėja, išsausėjimu. Specialistai teigia, kad mezoterapijos gydymo sėkmė siekia 90–92 proc.

      Išsiaiškinkite, ar jums mezoterapija taip pat padidins pasitikėjimą savimi. Užsirašykite procedūrai „Era Esthetic“ klinikoje.

      Plaukai yra vieni pirmųjų mūsų kūne, kuriuos paveikia stresas, traumos, vaistai ar pasikeitusi, suprastėjusi mityba. Tačiau didžiausia klaida pastebėjus plaukų retėjimą – delsti. Kuo ilgiau atidėliosite vizitą pas specialistą, tuo sudėtingiau ir ilgiau truks susigrąžinti buvusį vaizdą. Plaukų slinkimą galima sustabdyti laiku kreipusis į dermatologą-trichologą, kuris įvertins jūsų individualią būklę ir paskirs tinkamiausią gydymą ir priemones.

      Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
      Daugiau informacijos čia
      Sutinku