Kas yra fotoepiliacija?

   FotoepiliacijaFotoepiliacija – tai plaukų šalinimas intensyvia pulsine šviesa (IPL).

   Kuo skiriasi plaukų šalinimas lazeriu ir fotoepiliacija?

   Lazeris yra medicinos prietaisas, išskiriantis vieno bangos ilgio šviesą ir veikia selektyviai, t.y. tiksliai sunaikina plauko folikulą ir aplinkines ląsteles, iš kurių formuojasi plauko užuomazga, taip pasiekiamas ilgalaikis plaukų pašalinimas.

   Lazeriai yra žymiai galingesni įrenginiai nei fotoepiliacijos, IPL (intensyvios pulsinės šviesos) aparatai, todėl su lazeriais pasiekiami labai efektyvūs rezultatai.

   Lazeriai, išskirdami vieno bangos ilgio spindulį, specializuojasi spręsdami konkrečią problemą, pvz.: plaukų šalinimą ir yra saugūs įrenginiai, tačiau dirbti su lazeriais gali išimtinai tik GYDYTOJAI medicinos klinikose.

   Intensyvios Pulsinės Šviesos (IPL) aparatai skleidžia kelių bangos ilgių šviesą, todėl neveikia selektyviai (tiksliai į savo taikinį – plauką), o plaukuose esantis melaninas taip gerai nesugeria šviesos. Dėl mažo fotoepiliacijos aparato galingumo nėra sunaikinamas plauko folikulas. Be to, dėl plataus IPL išskiriamų spindulių spektro dažnesnė pašalinių reiškinių rizika.

   Plaukų šalinimo procedūrų efektyvumas priklauso nuo aparato galingumo. Paprastai impulsinės šviesos (fotoepiliacijos) aparatų galingumas siekia 10-15-50 J/cm2, (palyginimui Aleksandrito lazerio iki 150 J/cm2). Tokios galios IPL šviesa veikia tik paviršiuje ir sunaikinti plaukų folikulų negali, todėl net ir po 7-10 procedūrų plaukai atauga per trumpą laiką. Pažymėtina, kad kosmetologams leistina dirbti tik su itin silpnos galios intensyvios pulsinės šviesos IPL aparatais.

   Intensyvios pulsinės šviesos – fotoepiliacijos aparatai dėl išskiriamos plataus spektro šviesos nesispecializuoja plaukų šalinime, jie veikia platų problemų spektrą: odos raudonį, plaukų šalinimą ir kt. tačiau dėl silpno fotoepiliacijos aparatų galingumo procedūrų efektyvumas labai mažas.

   Pagrindinį skirtumą sudaro tai, kad lazeriai išskiria vienos bangos spindulį, o fotoepiliacijos aparatai išskiria pluoštą skirtingų spindulių, kurie išsisklaido, o dėl per mažo aparatų galingumo taip gerai nepasiekia plaukų folikulų, kaip lazeriai. Lazeriai labai specializuoti ir brangūs įrengimai, jais galima alikti tik vienos rūšies procedūras, pvz. plaukų šalinimą. Fotoepiliacijos aparatai yra daug kartų pigesni už lazerius, jais galima atlikti daug įvairių procedūrų: plaukų šalinimą, veido raudonio, kapiliarų, odos atjauninimą.


   Ar visi plaukų šalinimo lazeriai vienodi?

   depiliacija su IPLTaip kaip ir mašinos, skiriasi lazerių paskirtis, bangos ilgis, galingumas, o tuo pačiu ir efektyvumas.

   Aleksandrito lazerio bangą geriausiai sugeria plaukuose esantis melaninas, todėl jis yra efektyviausias plaukų šalinimo lazeris tamsiems plaukams ir šviesiai I-III tipo odai, blogiau už Aleksandrito lazerio bangą sugeriamas diodinio lazerio spindulys, tinkamas tamsesnei I-IV tipo odai, dar blogiau absorbuojamas Nd:Yag lazerio spindulys tinka tamsiaodžiams, I-VI tipo odai. Reikia atkreipti dėmesį, kad ilgesnis lazerio spindulys blogiau sugeriamas melanino ir saugesnis įdegusiai odai, todėl diodiniais lazeriais saugiau dirbti ant įdegusios odos, o Nd:Yag lazeriais saugiausia. Naujos kartos GentleMax Pro lazeryje yra dvi galingiausios GentleLase Pro ir GentleYag Pro sistemos lazerinei epiliacijai visiems odos ir plaukų tipams!

   Era Esthetic klinika yra vienintelė oficiali JAV “Candela Medical” distributorė Pabaltyje. Todėl mūsų klinikos VISADA pirmos pasiūlo Klientams naujausias šių JAV Aleksandrito lazerių versijas GentleLase Pro ir GentleMax Pro Aleksandrito lazerius. Dėl didelio savo galingumo Aleksandrito lazeris GentleLase Pro  išvysto net iki 150J/cm2 energiją, todėl tampa įmanoma pašalinti ir šviesius, plonus plaukus.

   Amerikiečių kompanija Candela jau virš 30 metų yra lyderiaujanti tarp lazerinių technologijų gamintojų, o jos sukurtas Aleksandrito lazeris labiausiai vertinamas pacientų, gydytojų ir medicinos klinikų visame pasaulyje. Plačiau apie plaukų šalinimą Aleksandrito lazeriu skaitykite –  Plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu GentleLase Pro.

   Plaukų šalinimas lazeriu ir alternatyva pigesnėje kainoje – JAV diodinis lazeris, kuris yra galingiausias šio modelio lazeris Lietuvoje.

   Plaukelių šalinimas diodiniu, galingiausiu lazeriu, kokie privalumai?

   • žemesnė kaina;
   • nėra jokių lipnių gelių, kaip įprastose rinkoje esančiuose diodiniuose lazeriuose. Šaldymas vyksta oru – švaru, modernu, patikima. Nereikės iš karto ieškoti dušo, kad apsiprausti po gelių. Jokio lipnumo, tik komfortiška ir greita procedūra;
   • ypač geri rezultatai šalinant tamsų plauką, nes lazeris reaguoja į pigmentą. Šiai dienai dar nėra sukurta lazerių, kurie efektyviai pašalins ir šviesų plauką, todėl nepasiduokite reklaminiams triukams, o kreipkitės į profesionalus.

   Plačiau: https://lazerineklinika.lt/proceduros/plaukeliu-salinimas-galingiausiu-diodiniu-lazeriu/

   Trumpai apie ABU LAZERIUS – ALEKSANDRITO IR DIODINĮ: https://lazerineklinika.lt/plauku-depiliacija-mes-nesiulome-rinktis-mes-turime-abu-lazerius/


   Straipsnis yra Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikos intelektinė nuosavybė. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir kitą informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti ar panaudoti.

   Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
   Daugiau informacijos čia
   Sutinku