Dažnai užduodami klausimai apie plaukų šalinimą vašku

      Depiliacija vašku – išgirdus šią frazę kai kuriuos tiesiog nukrečia šiurpas. Ar tikrai plaukų šalinimas vašku toks skausmingas, ir kada jo privengti? Kokie vaško tipai ir ar toks depiliacijos būdas nesendina odos – apie šiuos kitus ir klausimus sužinosite čia.

      Kada vaškas pradėtas naudoti depiliacijai?

      Vašką šalinti plaukus naudojo dar senovės Egipte. Senovės Egipto gyventojai irgi vaikėsi grožio standartų. Moterys depiliavosi plaukus nuo kūno įvairiomis priemonėmis – iš kriauklelių pagamintais savadarbiais peiliukais, pemza. Netgi naudojo bičių vašką ir cukrų pasigaminti depiliacinį vašką.

      Moderniais laikais, XX amžiaus 7 dešimtajame, vaško juosteles imta naudoti plačiai. Tuo metu jos įprastai buvo naudotos pašalinti plaukus nuo kojų ir rankų. O dabar turime platų vaško rūšių ir tipų pasirinkimą, bei galimybę šalinti plaukus vašku nuo viso kūno.

      Kokie būna vaško tipai?

      Rinkoje rasite minkštąjį ir kietąjį vašką. Kietasis depiliacinis vaškas yra tąsesnis, ilgiau stingsta, todėl jį lengviau paskirstyti. Jis tinkamesnis jautrioms vietoms, ypač intymiai zonai, veidui, pažastims. Kietasis vaškas prilimpa prie plaukų, o ne prie odos, todėl plaukų šalinimas yra mažiau skausmingas. Padengus jį ant odos jis sukietėja ir jį galima pašalinti rankomis, nenaudojant juostelių.

      Minkštasis vaškas prilimpa tiek prie plaukelių, tiek prie odos, todėl sukelia kiek daugiau nepatogumo. Jam pašalinti būtina juostelė. Minkštasis vaškas dažniausiai naudojamas dideliuose plotuose – plaukams nuo kojų ar rankų, nugaros panaikinti. Šio vaško privalumai – jis įprastai pigesnis nei kietasis ir jį reikia trumpiau šildyti.

      Kuo depiliacija vašku skiriasi nuo depiliacijos cukrumi?

      Nors gali skambėti kaip tas pats depiliacijos būdas, plaukų šalinimas cukrumi labai skiriasi nuo šalinimo vašku. Plaukų depiliacija cukrumi ir švelnesnė, o pati priemonė – natūralesnė. Įprastai cukraus pastą, naudojamą depiliacijai, sudaro cukrus, citrinų sultys, vanduo ir glicerinas. Tokį panašų mišinį šalinti plaukus naudojo Mesopotamijos ir senovės Egipto civilizacijos.

      Cukraus pasta, kadangi tepama ant talku padengtos odos, mažiau traukia ją, taip pat efektyviau pašalinami plaukai. Po depiliacijos cukrumi kęsite mažiau sudirginimo ir paraudimo. Šis depiliacijos būdas natūralesnis, tinkamas jautriai odai. Priemonę lengva pašalinti vandeniu. Priemonės nereikia užkaitinti, dėl to sumažėja sudirgimo tikimybė. Tačiau įprastai kojoms depiliacija cukrumi trunka ilgiau nei vašku, nes priemonė ne taip stipriai įsikabina į plauką.

      Ar saugu depiliuotis vašku namuose?

      depiliacija vasku

      Jei niekada nesate mėginę šio depiliacijos būdo, verčiau pirma išbandykite jį salone. Taip suprasite eigą, įvertinsite skausmo lygį ir rezultatą.

      Jei atliksite procedūrą namuose, ieškokite priemonių be dažiklių, kvapiklių ar cheminių priedų, kad išvengtumėte sudirgimo. Paruoškite odą depiliacijai: nušveiskite odą, kad išvengtumėte plaukelių įaugimo. Šveitimas taip pat pagerina kraujotaką, stangrina odą, skatina regeneraciją.

      Plaukeliai negali būti per ilgi, idealu, jei jie bus apie 3–5 mm ilgio. Jei užaugo ilgesni, patrumpinkite.

      Negerkite kavos ar alkoholio prieš depiliaciją, kad nepadidėtų jautrumas. Taip pat geriau atidėkite depiliaciją, jei jums tuo metu menstruacijos, nes dėl didesnio jautrumo skausmas gali atrodyti nepakeliamas. Depiliacijos dieną nenaudokite kremų ar aliejų.

      Atlikti bikinio srities depiliaciją namuose gali būti sudėtingiausia, todėl pirmiausia išmokite nusidepiliuoti kojas ar rankas, ir tik tada išmėginkite kitas zonas.

      Visada išbandykite mažą odos lopinėlį, ir tik tada imkite didesnį plotą ir judėkite jautresnių vietų link.

      Ar plaukų šalinimas vašku skausmingas?

      Taip, pirmi kartai bus skausmingi. Geriausia pradėti depiliuotis vašku jauname amžiuje, kol plaukų nedaug ir jie silpni, bet su laiku prie procedūros įmanoma priprasti, jei tai jūsų norimas būdas šalinti plaukus. Pavyzdžiui, depiliacija lazeriu yra ilgalaikis ir efektyvus sprendimas be jokio skausmo pašalinti plaukus nuo bet kurios veido ar kūno vietos.

      Nuo kurių kūno vietų galima šalinti plaukus vašku?

      Atsikratyti plaukelių naudodami vašką galite bet kurioje kūno ir veido vietoje. Šis depiliacijos būdas tinkamas bet kokio amžiaus ir lyties žmonėms. Depiliuoti galite tiek veidą, tiek kūną – kojas, rankas, pažastis, nugarą, intymią zoną. Vaško negalima naudoti ant nosies, spenelių, ausų.

      Koks geriausias būdas atlikti depiliaciją vašku?

      Vaško juostelės, vaškas granulėmis arba folijoje, plėvelinis vaškas, vaškas kasetėje – toks platus priemonių pasirinkimas. Jei planuojate nuolatos atlikti šias procedūras namuose, įsigykite depiliacijos rinkinį, kurį įprastai sudaro šildytuvas, vaškas, juostelės ir mentelės. Kokio tipo vašką pirkti – jūsų pasirinkimas. Ieškokite natūralaus, be cheminių priedų, dažiklių.

      Pašildykite vašką iki reikiamos temperatūros, užtepkite mentele ant švarios ir sausos odos plaukų augimo kryptimi, prilipinkite juostelę. Vaškui sustingus nuplėškite priešinga nei plaukų augimo kryptis. Tos pačios juostelės antrą kartą nenaudokite. Taip pat nedepiliuokite tos pačios vietos du kartus. Jei plaukelių liko, išpeškite juos.

      Kaip išvengti įaugusių plaukelių?

      Net ir geriausiame salone atlikus depiliaciją vašku tinkamai nesirūpinant oda po to sunku išvengti plaukelių įaugimo. Rekomenduojama po depiliacijos naudoti karštus kompresus ant depiliuotų vietų. Uždėkite karštą rankšluostėlį ir laikykite 15 min. Kartokite kelis kartus per dieną po depiliacijos. Odos šveitimas taip pat padeda išvengti įaugusių plaukelių. Tačiau šveiskite tik praėjus parai po procedūros. Taip pat dvi dienas saugokite nuo saulės. Naudokite antibakterinę, dezinfekuojančią priemonę prižiūrėti odą. Preparatai su arbatmedžių aliejumi puikiai tiks, nes ramins ir puoselės, dezinfekuos odą.

      Ar depiliacija vašku sumažina plaukų augimą?

      Kadangi plėšiant juostelę nuo odos kartu ištraukiamos ir plaukų šaknys, ilgainiui plaukų augs truputį mažiau. Jie netaps silpnesni ar plonesni, bet, tikėtina, išaugs mažiau.

      Pasirinkus lazerinę depiliaciją galingais lazeriais per keletą seansų plaukų sumažėja iki 95 %. Pabaigus kursą plaukai nebeataugs, ir tereikės atlikti palaikomąsias procedūros 1 arba 2 kartus per metus.

      Ar depiliacija vašku kenkia odai?

      Nors depiliacijos metu ant odos padengtas vaškas yra nuplėšiamas, oda neims raukšlėtis ir senti greičiau. Nepatogumo jausmas ar lengvas uždegimas pranyksta per kelias valandas. O pats depiliavimas vašku yra netgi naudingas odai – oda nušveičiama, tampa lygesnė.

      Kas kiek laiko reikia atlikti depiliaciją vašku?

      Tai priklauso nuo jūsų plaukų augimo greičio. Įprastai depiliacija vašku atliekama kas 4 savaites. Kai kurioms procedūrą reikia kartoti kas 3 ar 6 savaites.

      Kada negalima atlikti depiliacijos vašku?

      Šalinti plaukų vašku negalima, jei jums nustatytas herpesas, oda nudegusi, planuojamoje depiliuoti vietoje yra apgamų, karpų. Jei per pastarąją savaitę atliktas rūgštinis valymas, arba jei per pastarąsias 36 valandas naudojote bet kokio tipo retinolį arba kitas rūgštis, pavyzdžiui, glikolio.

      Depiliuoti negalima, jei oda atrodo traumuota, yra venų varikozės požymių, nustatyta aknė ir/arba naudojami vaistai nuo aknės, jei sergate egzema, psoriaze ar yra bet kokio tipo dermatito požymių. Procedūros su vašku nerekomenduojamos sergantiems diabetu, kurie kenčia nuo kraujotakos sutrikimų arba yra linkę į uždegimus. Šis depiliacijos būdas netinkamas chemoterapijos ir radioterapijos pacientams. Taip pat procedūros su vašku nerekomenduojamos tiems, kurie alergiški kokiam nors priemonės sudėtyje esančiam produktui.

      Ką daryti, jei po plaukų šalinimo vašku oda sudirgo?

      Įprastai sudirgimas nuslūgsta po kelių valandų. Rekomenduojama naudoti produktą su arbatmedžių aliejumi, kuris dezinfekuos odą. Kelias dienas venkite sukaisti, o jei žinote, kad suprakaituosite, vilkėkite laisvesnius drabužius.

      Jei pajutote, kad pakilo temperatūra, arba po kelių dienų oda vis dar jautri, kreipkitės į gydytoją.

      Kaip elgtis nusideginus odą depiliacijos metu?

      Jei nutiko taip, kad lengvai nusideginote, 5–15 min. pašaldykite odą. Tada atsargiai ir švelniai pašalinkite vašką. Vėliau užtepkite priemonę su alavijais, kuri nuramins odą. Jei skausmas vis tiek kankina, išgerkite nuskausminamųjų.

      Jei negalite nuimti vaško nuo odos, arba oda patamsėjo po procedūros, nudegė didelis plotas odos, kreipkitės į gydytoją.

      Ar saugu atlikti depiliaciją vašku nėštumo metu?

      Dėl hormonų nėštumo metu plaukeliai gali augti dar greičiau, bet šalinti vašku juos galima. Svarbu įsitikinti, kad nėra jokių odos uždegimų. Jei procedūrą atliksite namuose, įsitikinkite, kad priemonėje nėra cheminių priedų, o salone įspėkite, kad patikrintų, ar vaško sudėtis yra natūrali.

      Tikimės, šie atsakymai į dažnai užduodamus klausimus apie depiliaciją vašku padės apsispręsti, ar norite išmėginti šį depiliacijos būdą. Jis išties ne toks skausmingas, jei pasirenkate tinkamą metodą ir pasiruošiate. Jei skausmo tikrai vengiate, geriau patikėkite šį darbą specialistui, kuris patyręs ir greitai atliks procedūrą.

      Informuojame, kad šioje svetainėje lankytojų apskaitos tikslais naudojami slapukai. Jeigu sutinkate, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau, nesutikdami pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
      Daugiau informacijos čia
      Sutinku